Przejdź do głównej zawartości

Trochę o mnie i kontakt do mnie


No to właśnie ja :)Takie sobie stworzenie, które coś tam uszyje, zrobi na drutach, wkurzy męża, nie lubi gotować a przy okazji w niewielkim miasteczku prowadzi pracownię krawiecką "Uszyte" :)
raczekwioletta@gmail.com

Komentarze

 1. strasznie mile sie usmiechasz!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam :)
  W internecie roi się od "szyciowych" blogów. Przedzieram się przez ich gąszcz w poszukiwaniu inspiracji, pomysłów, nierzadko wskazówek, bo ze mnie taka "niewyuczona" krawcowa ( nie mylić z niedouczona). Wreszcie trafiłam na twojego bloga i....kobieto, zastrzeliłaś mnie! Twój blog to dla mnie swoista uczta intelektualna. No, może przesadziłam, ale chcę powiedzieć, że fantastycznie piszesz, ciekawie, z polotem i nutką dowcipu. Może i potrafisz szyć, ale jeszcze lepiej potrafisz o tym napisać. Super. Poza tym mamy co nieco wspólnego, bo ja również coś tam szyję, robię na drutach, nade wszystko potrafię wkurzać męża. I lubię gotować, wyjścia nie mam, bo mąż lubi dobrze zjeść. Z racji tego, że zrecenzowałam pokrótce Twego bloga, mam nadzieję na ciekawą znajomość online. Pozdrawiam i gratuluję pomysłów :) Sylwia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci Sylwio dziękuję za tak miłe słowa, od razu mam chęć napisać kolejny post, tym bardziej, że ostatnio bardzo Was - czytelników - zaniedbałam. Mam nadzieję, że jutro uda mi się pokazać moją nową "kreację" no i oczywiście coś napisać. Pozdrawiam w ten afrykański upał!

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Szablon bluzki podstawowej - część III

No i się doczekałyście części trzeciej i ostatniej w temacie tworzenia szablonu na bluzkę według własnych wymiarów.
W części pierwszej i w części drugiej otrzymałyśmy taką postać naszego schematu. Dzisiaj "wykończymy"  ją, zanim ona nas wykończy i otrzymamy takie cudo. Zatem linijki w dłoń!


Aby dopasować bluzkę w talii musimy narysować zaszewki tyłu i przodu
Zaczniemy od tyłu.
Do tego potrzebny nam jest właściwy obwód talii wynikający z wyliczenia   [  (1/2 obwodu talii + 3 cm) : 2 ] - 1 cm  (cyfra 3 nie bez przyczyny jest czerwona, a cyfra 1 niebieska  zaraz się to wyjaśni)
Wiem, wiem - czarna magia, kupa nawiasów i cyferek. Już pomagam :) 
Załóżmy, że obwód naszej talii wynosi 72 cm (boże, kiedy ja tyle miałam w pasie). Połowa to 36 jak w pysk strzelił. 36 cm + 3 cm = 39 cm 39 cm :2 = 19,5 cm 19,5 cm - 1 cm = 18,5 - właściwy obwód taliityłu według wzoru
Teraz mierzymy na naszym schemacie długość odcinka 2-44
Załóżmy, iż wynosi on 24,5 cm
 Od tych 24,5 cm odejmujemy 18,5 c…

Robimy schemat bluzki bazowej - część I

Tak, tak, moje kochane. Dziś się "naumiemy" jak zrobić siatkę konstrukcyjną pod naszą wymarzoną bluzkę, która będzie na nas leżała idealnie. A ponieważ materiał jest dość obszerny i dużo  w nim cyferek   to podzieliłam go na kilka części, by Was nie zmęczyć wiedzą i nie zniechęcić na dzień dobry (poza tym chce się dłużej  upajać rolą belferki).
Robota w zasadzie prosta, wymagająca jedynie odrobinę czasu i kilku przyrządów. Zaczynajmy więc.

Aby cieszyć się jak głupi do sera z własnoręcznie wykonanej formy w/g własnych wymiarów należy te wymiary zdjąć. I tu nie ma przebacz. Nie oszukujemy, nie wciągamy brzucha do granic jego wytrzymałości, ani nie ściskamy bioder aż nam zaczną oczy wychodzić z orbit. Wszystko jak na świętej spowiedzi, bo inaczej kicha i w bluzkę na pewno się nie wciśniemy. Najlepiej do tej zabawy zaprosić niczego nie podejrzewającą osobę  w postaci siostry, mamy, męża, narzeczonego, kochanka (lub kochanki), jednym słowem kogo tam macie pod ręką.Przy zdejmowa…

Szablon bluzki podstawowej- część II

Dziś druga część zmagań z linijką i matematyką, jednym słowem kontynuujemy zabawę w tworzenie szablonu bluzki.  Na obrazku poniżej możecie zobaczyć co udało nam się stworzyć w części I .Jest to tzw. siatka konstrukcyjna, na którą zaczniemy dziś nanosić jeszcze ciekawsze rzeczy. Zatem do dzieła!

Łączymy punkt 1 z punktem 13 tworząc podkrój szyi tyłu.

Od punktu 16 odmierzyć 1,5 cm i zaznaczyć punkt 17.

Punkt 13 łączymy z punktem 17 i przedłużamy o 2,5 cm - punkt 18.

Z punktu 13 odmierzamy 5 cm i zaznaczamy punkt 19 (początek zaszewki na plecach).

Odcinek 19-20 to głębokość zaszeki, którą wyliczamy następująco:
     1/3 głębokości pachy (czyli długość odcinka 1-3) + 0.5 cm
Z punktu 19 należy narysować linię prostopadłą do linii 3-6 i na niej zaznaczyć głębokość zaszewki - punkt 20.

Z punktu 20 w linii równoległej odmierzyć 1 cm i zaznaczyć punkt 21, połączyć z punktem 19.

Z punktu 19 odmierzyć 2 cm (przeciętna szerokość zaszewki) i zaznaczyć punkt 22, połączyć z punktem 21. Tak oto powsta…