Przejdź do głównej zawartości

Z Kraju Kwitnącej Wiśni (chyba)

Piszę "chyba", bo dla mnie te krzaczki, czy chińskie, czy japońskie są tak samo atrakcyjne i zrozumiałe. A o co chodzi?
A chodzi o książkę "Pattern Magic", którą odkryłam wczoraj buszując po forum szyjemy-po-godzinach.pl (udostępniona w sieci przez dong5 z jej albumu na Picassie). I jak ją zobaczyłam to odpadłam.
 Bo:
- do wczoraj myślałam, że zaczynam cośkolwiek łapać co z czym się je, żeby skonstruować np. spodnie (taaaa, ta euforia w sprawie poprawiania wykroju spodni jeszcze mnie do wczoraj trzymała)
- do wczoraj wydawało mi się, że w zasadzie, to co nowego można wymyślić w sprawie ciuchów - no, raczej nie wiele.
No i tu wkroczyła jakaś siła wyższa i pokazała mi gdzie moje miejsce.
 Jestem totalnie zauroczona, chciałabym uszyć cokolwiek z przedstawionych tam rzeczy, ale nie wiem czy dam radę. Z opisu to raczej nic nie wywnioskuję (wspomniane już krzaczki), obrazki na szczęście robią dosyć czytelne, więc kto wie? Już widzę oczami wyobraźni jak żwawo bieżę po łochowskim bruku w kreacji haute couture (czy to się tak pisze?) prosto od jakiegoś nawiedzonego projektanta. Nie ma co więcej gadać - popatrzcie...




Można zawiązać się na supeł



Albo, przy braku bioder  dodać sobie  trochę objętości







Zaplątana...




W jodełkę (moja ulubiona)







Można zostać najpiękniejszym prezentem gwiazdkowym






Te kokardki są suuuper, oczywiście cięte razem z całym prodem










I drugi mój faworyt.





A tu taki pierdutek, który można doszyć do spódnicy ołówkowej.




Zamieściłam, jak widzicie, schematy do tych wynalazków, może któraś z Was skusi się na jedno z tych wyzwań, ja się chyba zabiorę za tę jodełkę. Jak da się to pokazać - pokażę.
 A może szyłyście już coś takiego, strasznie mnie skręca ciekawość, czy da się to przenieść na żywy model i czy da się to nosić. Na manekinie przecież to można wszystko pokazać (2 opakowania szpilek i wygląda cudnie).

Muszę spróbować....


Komentarze

  1. :)

    ten ostatni motyw jest bardzo popularny u nas, napewno będe próbować go przenieść chociażby na bluzke. Chociaż moim zdaniem prosty kawałek materiału zaokrąglony na końcach i wszyty tez będzie się formować na taką śrubkę, ale mogę się mylić.


    http://roupa-cuello.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No właśnie, jako żabot też fajnie by wyglądało.
      Prosty kawałek chyba by się tak nie układał, myślę, że trzeba by kroić takie półkole jak do spódnicy z klosza.

      Usuń
  2. Masz podobnych faworytów jak ja :)
    Jodełka robi wrażenie!

    Nie wiem jak bym dała radę w ostatniej chodzić bez ciągłego poprawiania :)))))))

    a co do żabotu, to tak.. wycina się ślimaka.. w sensie taką spiralkę i ładnie się układa, ale ostateczny efekt jest zależny od tego czy ślimak się zwęża w miarę zbliżania do środkowego punktu, czy ciągle jest takiej samej szerokości itd... kombinuj dziewczyno, a ja chętnie popatrzę :))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak złapię jutro trochę czasu to popróbuję z tą jodełką, chociaż mam już materiał na ten kopnięty golf, a i jeszcze materiał na spodnie już czeka. Raaany, jak ja nie lubię planować.....

      Usuń
  3. No kurcze ciekawa jestem efektów ... dla mnie trudne są te wykroje. Choć dla chcącego nic trudnego.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No, powiem Ci,że ja pietra też mam niezłego, ale tak mnie to kręci, że nie daruje sobie i przynajmniej spróbuję....:)))

      Usuń
  4. ło kurczę... to ja czekam na efekt, a później też się chyba rzucę na jedną z propozycji, są genialne!
    Dzięki, że wrzuciłaś :))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na zdrowie :)) Strasznie jestem ciekawa co to z tego wyjdzie!
      A Ciebie co najbardziej zainteresowało?

      Usuń
  5. Druga wygląda fantastycznie ale nie wyobrażam sobie jej na żywej bryle,bo raczej zniekształciłaby figurę. Za to brązowa z dużą kokardą skradła moje serce :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tą drugą to ja tez chętnie pooglądam z daleka. W sumie wrzuciłam ja jedynie z powodu tych cięć - są niesamowite, ale nie wiem jakim trzeba by być wieszakiem, żeby w niej dobrze wyglądać:)
      Brązowa jest boska, ale chyba dla kobitki z małym biustem, więc znowu odpadam w przedbiegach :)

      Usuń
  6. Zaplatana jodełka z dekoltem w trójkąt to mój faworyt:-) Dzięki,że wrzuciłaś, fajne inspiracje, człowiek się zasiedzi we własnym sosie i przestaje kombinować:-) A tak w ogóle to chyba pora coś uszyć, bo maszyna mi się zastoi:-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czytasz mi w myślach, bo tez dumałam o dekolcie w serek (wiesz - spory biuścik), a co wyjdzie - nie wiadomo :)))
      I w sprawie zardzewienia maszyny to masz rację - dawno nic nie pokazałaś. Zaczynam się niecierpliwić :))))

      Usuń
  7. To jest genialne w swojej prostocie (piszę o wyglądzie), bo konstrukcyjnie to już jest wyższa szkoła jazdy. Czekam, co Ci wyjdzie, niecierpliwie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ano właśnie. trafiłaś w sedno. To wygląda na takie proste formy - wręcz pudełkowe, ale jak się człowiek przyjrzy to się włos trochę jeży.
      Jutro ruszam do boju z jodełką na dobry (mam nadzieje) początek :)

      Usuń
  8. wow, projekty wygladaja rewelacyjnie!!!

    OdpowiedzUsuń
  9. ja szyłam tą drugą sukienkę i generalnie jest beznadziejna, znaczy ta cała książka dla mnie to jest przerost formy nad treścią. Ja jestem za ubraniem normalnym , a te modele to takie nieszyciowe że tak powiem , choć podziwiać można :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Łoj tam ,łoj tam. Właśnie o te formy chodzi. Jak się człek napatrzy na te Burdy, papavera i Diany to mu się marzy trochę egzotyki :))))

      Usuń
    2. egzotyka dobra rzecz...ale ta książka to dla mnie zbór dziwactw w czystej postaci, a chluśnięcie taką esencją nie jest dobre :)bo człowiek się napali a to wszytko nie wyglada potem tak ładnie.

      Usuń
    3. Przecież to tylko zabawa! Chcę tego spróbować, żeby się sprawdzić, dowiedzieć ile tak naprawdę nie wiem, Urozmaicić sobie trochę szare życie :) Gdybym miała te modele szyć zawodowo czy za pieniądze, to by mnie chyba wołami ciągnęli do maszyny. A tak, między obiadem, praniem, i innymi pasjonującymi zajęciami bawię się "we wielkie" szycie :))))
      Ślę Ci wielkiego, cmokaśnego buziaka, jutro będzie lepiej:))))))

      Usuń
  10. Odpowiedzi
    1. A że nie życiowe to się zgodzę, ale czy wszystko musi być poważne,łeee tam, byłoby nudno :))))

      Usuń
  11. Mam takie nieśmiałe pytanie - czemu walczyć z japońskimi krzaczkami, kiedy jest angielskie tłumaczenie wszystkich (?) trzech części Pattern Magic. Na brytyjskim Amazonie dostępne za stosunkowo przyzwoitą sumę. Chyba że się lubi takie lingwistyczne wyzwania ;-) A co do nieżyciowości modeli pani Nakamichi, to się zgadzam z oboma paniami: zasadniczo jest to mocno odjazdowa literatura krawiecka, niekoniecznie do codziennego noszenia przez większość kobiet, ale niektórym taka inspiracja jest potrzebna do życia/szycia jak powietrze. A zdarzają się jeszcze takie jednostki, które lubią nosić takie cuda i dobrze w tym wyglądają :-)
    Pozdrawiam
    Maria

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiem, byłam na Amazon, ale cena jest dla mnie jednak za wysoka. Nie znalazłam także w sieci angielskiej wersji książki w pdf-ie. Z drugiej strony, aż tak mi nie zależy na tych kreacjach, by za wszelką cenę chcieć ją kupić. Po prostu chcę się trochę tym pobawić. I tak szczerze mówiąc przejrzałam 3 części Pattern Magic i znalazłam tam może 5 modeli, które wykorzystałabym w "szyciu". Ot taka fanaberia znudzonej gospodyni domowej :)))

      Usuń
  12. świetne pomysły :) na pewno spróbuję do jakiegoś przysiąść :p


    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki i mam nadzieję, że pójdzie lepiej niż mnie :))

      Usuń
  13. Szacunek dla Pani. Zwłaszcza, że sięga Pani tak trudnych wykrojów. Właśnie poszukuję wykroju na płaszczyk, ciężko w internecie coś znaleźć, a z tymi z burdy i ja moja mama się męczyłyśmy... Na podstawie siatki przygotowanej przeze mnie robiłyśmy same wykroje. Teraz po przerwie się obawiam :)
    Jeszcze raz winszuję odwagi i powodzenia życzę

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za miłe słowa :)
      Lubię czasami sięgnąć po coś dziwnego, dal samego sprawdzenia się. W Burdzie niestety coraz mniej rzeczy mi się podoba i coraz mniej na mnie pasują :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Robimy schemat bluzki bazowej - część I

 Tak, tak, moje kochane. Dziś się "naumiemy" jak zrobić siatkę konstrukcyjną pod naszą wymarzoną bluzkę, która będzie na nas leżała idealnie. A ponieważ materiał jest dość obszerny i dużo  w nim cyferek   to podzieliłam go na kilka części, by Was nie zmęczyć wiedzą i nie zniechęcić na dzień dobry (poza tym chce się dłużej  upajać rolą belferki). Robota w zasadzie prosta, wymagająca jedynie odrobinę czasu i kilku przyrządów. Zaczynajmy więc. Aby cieszyć się jak głupi do sera z własnoręcznie wykonanej formy w/g własnych wymiarów należy te wymiary zdjąć. I tu nie ma przebacz. Nie oszukujemy, nie wciągamy brzucha do granic jego wytrzymałości, ani nie ściskamy bioder aż nam zaczną oczy wychodzić z orbit. Wszystko jak na świętej spowiedzi, bo inaczej kicha i w bluzkę na pewno się nie wciśniemy. Najlepiej do tej zabawy zaprosić niczego nie podejrzewającą osobę  w postaci siostry, mamy, męża, narzeczonego, kochanka (lub kochanki), jednym słowem kogo tam macie pod ręką.Przy zdej

Szablon bluzki podstawowej- część II

Dziś druga część zmagań z linijką i matematyką, jednym słowem kontynuujemy zabawę w tworzenie szablonu bluzki.  Na obrazku poniżej możecie zobaczyć co udało nam się stworzyć w części I . Jest to tzw. siatka konstrukcyjna, na którą zaczniemy dziś nanosić jeszcze ciekawsze rzeczy. Zatem do dzieła! Łączymy punkt 1 z punktem 13 tworząc podkrój szyi tyłu. Od punktu 16 odmierzyć 1,5 cm i zaznaczyć punkt 17. Punkt 13 łączymy z punktem 17 i przedłużamy o 2,5 cm - punkt 18. Z punktu 13 odmierzamy 5 cm i zaznaczamy punkt 19 (początek zaszewki na plecach). Odcinek 19-20 to głębokość zaszeki, którą wyliczamy następująco:      1/3 głębokości pachy (czyli długość odcinka 1-3) + 0.5 cm Z punktu 19 należy narysować linię prostopadłą do linii 3-6 i na niej zaznaczyć głębokość zaszewki - punkt 20. Z punktu 20 w linii równoległej odmierzyć 1 cm i zaznaczyć punkt 21 , połączyć z punktem 19. Z punktu 19 odmierzyć 2 cm (przeciętna szerokość zaszewki) i zaznacz

Szablon bluzki podstawowej - część III

No i się doczekałyście części trzeciej i ostatniej w temacie tworzenia szablonu na bluzkę według własnych wymiarów. W części pierwszej i w części drugiej otrzymałyśmy taką postać naszego schematu.  Dzisiaj "wykończymy"  ją, zanim ona nas wykończy i otrzymamy takie cudo. Zatem linijki w dłoń! Aby dopasować bluzkę w talii musimy narysować zaszewki tyłu i przodu Zaczniemy od tyłu. Do tego potrzebny nam jest właściwy obwód talii wynikający z wyliczenia   [  (1/2 obwodu talii + 3 cm ) : 2 ] - 1 cm   (cyfra 3 nie bez przyczyny jest czerwona, a cyfra 1 niebieska  zaraz się to wyjaśni) Wiem, wiem - czarna magia, kupa nawiasów i cyferek. Już pomagam :)  Załóżmy, że obwód naszej talii wynosi 72 cm (boże, kiedy ja tyle miałam w pasie). Połowa to 36 jak w pysk strzelił. 36 cm + 3 cm = 39 cm 39 cm :2 = 19,5 cm 19,5 cm - 1 cm = 18,5 - właściwy obwód talii tyłu według wzoru Teraz mierzymy na naszym schemacie długość odcinka 2-44